Fulltreffer for Magisk Mangfold

Camilla Erenius overrekker sluttrapporten til rådmann Stein Rudaa
Camilla Erenius overrekker sluttrapporten til rådmann Stein Rudaa.
Sluttrapporten fra Magisk Mangfold viser at hundreårsfestivalen, som gikk mellom 15. – 21. august i år, ble en stor publikumssuksess. Med 114 arrangementer og 22 000 besøkende overgikk festivalen de fleste sine forventinger. - Jeg vil takke alle de frivillige som var med og arbeidet en uke fra morgen til kveld. Uten dem hadde ikke festivalen vært mulig å gjennomføre, sier prosjektleder Camilla Erenius.

Hundreårsmarkeringen Magisk Mangfold var en markering av Norge og Tromsø hundre år etter unionsoppløsningen med Sverige.

Styrken med festivalen var at den var for alle aldersgrupper og interesser. I tillegg vektla arrangørene en lokal profil ved valg av amatører og profesjonelle artister og aktører, i følge sluttrapporten.

– Det var viktig at arrangementene gikk på tid, men aller flottest var det å se at folk hadde det bra under alle konserter, teaterforestillinger og utstillinger som ble avviklet, sier Erenius.

Rådmann Stein Rudaa la spesielt merke til alle de nyinnflyttede studentene som hadde funnet veien til festivalen.

- På meg virket det som om studentene fikk oppleve en side ved Tromsø som var spennende og inkluderende. Jeg håper på at studentbyen Tromsø kan få til noe lignende i framtida, sier Rudaa.


Skriv ut |
Del denne side:

Servicetorget

Vi gir deg hurtig svar på e-post eller telefon 77 79 00 00

Servicetorget har åpent
Mandag - fredag 08.00-15.45

Servicetorgets oppgaver