Godt å komme hjem

Kitty Nordheim (80) og John Nordheim (82) fra Heracleum fikk godt stell og tilsyn på Radisson SAS Hotel, men er glad for å ha kommet hjem. - Etter to måneder på hotell begynte de andre gjestene å spørre om jeg var en del av betjeninga, ler Kitty Nordheim, som rakk å feire 80-årsdagen på hotellet før hun nylig flyttet tilbake til Heracleum.

- Det er greit å bo på et hotell ei ukes tid, men man blir jo søkke lei etter to måneder. Det kokte jo av folk overalt, smiler John.

- Han John skinte som ei sol når han kom tilbake til leiligheten vår. Da fikk han servert kokt uer og det er det beste han vet, sier Kitty.

Daglig leder Gunda Hamland er glad for å komme i normal drift igjen. Alle beboerne var på plass i løpet av uke 49.

- Nå er vi omtrent tilbake til der vi var før brannen og litt til, men det har vært ei tøff tid. Samtidig som man skulle drifte en stor enhet, skulle man også håndtere en brann. Vi har hele tiden hatt fokus på at brukerne skulle ha det best mulig. Jeg må berømme alle som har vært involvert og gjort sitt til at denne mellomperioden ble mest mulig smertefri, smiler Gunda.

Les også:

Skriv ut |
Del denne side:

Servicetorget

Vi gir deg hurtig svar på e-post eller telefon 77 79 00 00

Servicetorget har åpent
Mandag - fredag 08.00-15.45

Servicetorgets oppgaver