Parkeringsplasser

Seminaret P-hus
Når en kommer over Tromsøbrua tar en første veg ned til høyre og følger skiltene til parkeringshuset. 

Kapasiteten er 180 biler og det er ingen tidsbegrensninger. TV-overvåkning hele døgnet. Huset er låst om natten, men med muligheter til å hente ut bilen hele døgnet. Huset har ikke bomanlegg, men vanlige p-automater inne i huset.

Betalingsmåten er svært enkel:
1. Betal med mynt ved ankomst for antatt p-tid, eller
2. Dra et kreditkort gjennom automaten når du ankommer og når du kjører ut. Du blir da kun belastet for virkelig p-tid



Tromsø sentrum
Kl. 0800-1700 (0800-1500) er det avgiftsparkering på flere hundre parkeringsplasser på gatestrekninger og plasser. Lengste tillatte p-tid er 1 eller 2 timer, enkelte steder 3 timer, se informasjon på trafikkskilt og p-automater. På denne måten oppstår det sirkulasjon slik at plassene kan betjene over 2 000 biler hver dag.

I samme tidsrom har sentrum generelt parkeringsforbud på steder hvor ikke annet fremgår av trafikkskilt. Vær imidlertid oppmerksom på at plassene for forflytningshemmede er reservert hele døgnet.


Universitetssykehuset i Tromsø (UNN)
Like ovenfor hovedinngangen er det en avgiftsplass for inntil 3 timers parkering. Litt lenger unna kan en parkere i inntil 6 timer, og her er avgiften lavere. Avgift betales i vanlig arbeidstid.
Like ved hovedinngangen er det reservert plasser for forflytningshemmede med særskilt parkeringskort.


Les også:

Skriv ut |
Del denne side:

Servicetorget

Vi gir deg hurtig svar på e-post eller telefon 777 90 000

Servicetorget har åpent:
Mandag - fredag 08.00-15.45

Servicetorgets oppgaver