Sykkelmuffins i Vikran barnehage

Vikran - muffins
Baker muffins: Fv Hauk (4), Alexander (3), Eva, Nora (3), Ylva Eline (4) og Haldor (3)
De minste i ungene i Vikran barnehage bakte sykkelmuffins mens de største ungene hadde sykkelritt på fotballplassen den 14. mai. Det var mye å passe på. Først var det å få på plass vispene på miksmasteren, men det mest spennende var å knuse eggene. – Og så må vi nok ha mel og sukker, sier bakersvennene Hauk og Haldor.

På fotballbanen er det full fres med. Seksåringene Espen, Stian, Erika og Ylva gjør seg klar til å sykle hinderløypa. Styrer Tove leder an. De har to sykler og to hjelmer.

- Vi kan ha hver sin tur og dele på utstyret, mener kvartetten.

Vikran barnehage har til sammen 17 unger. I år 2000 ble barnehagen kommunal etter at den var privat drevet siden 1990. Eva Bakkland startet å jobbe i barnehagen i 1993.

- Vi har fine fasiliteter i barnehagen og har et flott uteområde som vi utnytter til fulle. I sommer skal vi få rustet opp lekeplassen med blant annet ny sklie. Vi har egen lavvo oppe i skogen som vi bruker mye om vinteren, sier Eva.

Barnehagen har et flott samarbeid med Vikran skole som ligger vegg i vegg. I barnehagen har de tilbud til SFO-ungene.

- I skolen sitt drivhus har ungene plantet sommerblomster som de selv setter ut i bedene i barnehagen når det blir varmere i været, sier Eva.

Sykkelritt: Fv Espen (6), Tove (styrer), Stian (6), Erika (6) og Ylva (6)

Kos i sandkassa: Fv Espen, Hauk, Alexander og Haldor. Bak: Hilde.

Viser fram muffins: Fv Haldor, Nora, Hilde, Espen, Eva, Stian, Ylva Eline, Ylva, Erika og Victoria



Les også:

Skriv ut |
Del denne side:

Servicetorget

Vi gir deg hurtig svar på e-post eller telefon 777 90 000

Servicetorget har åpent:
Mandag - fredag 08.00-15.45

Servicetorgets oppgaver