TV-aksjonen i gang

Finn Arve Sørbøe fra "Ugler i mosen" var med å blåse i gang årets TV-aksjon utenfor rådhuset den 23. september til stor begeistring for de fremmøtte skoleelevene. NRKs TV-innsamling høsten 2008 går til Blå Kors og organisasjonens arbeid med forebygging, behandling og oppfølging av enkeltpersoner og familier som sliter med alkohol- og narkotikamisbruk.

Det blir også fokusert på tilsvarende arbeid i land i Afrika, Asia og Øst-Europa der Blå Kors er representert.

Etter startskuddet for TV-aksjonen på kinoen og tog med appeller utenfor rådhuset, ønsket barneombudet Reidar Hjermann å se rådhuset i Tromsø. Barneombudet er opptatt av alt som har med barn og unge å gjøre, og særlig barn og unges medbestemmelse.

Han har også fulgt med kommunestyremøtene for barn og unge i Tromsø og har bitt seg merke i at ordfører Arild Hausberg har snakket varmt for stemmerett for 16-åringer. Hjermann avsluttet dagen med besøk på Tvibit for å høre mer om det nye ungdomsrådet blant annet.

Foto: Barneombud Reidar Hjermann, Ba-by-le Anita Nygaard og seniorrådgiver Tone Viljugren (okt. 2008)

Les også:

Skriv ut |
Del denne side:

Servicetorget

Vi gir deg hurtig svar på e-post eller telefon 777 90 000

Servicetorget har åpent:
Mandag - fredag 08.00-15.45

Servicetorgets oppgaver