Vil gjenta garasjesuksessen

Fv. Liv K. Kronstad (Servicetorget), Harald Jaklin (Servicetorget), Arulmathy Ranjit (Byggesakskontoret) og Rune Wara (Byggesakskontoret).
Torsdag 29. april var mange publikummere møtt opp på Servicetorget for å få veiledning om utbyggingsplaner av ymse slag. Det ble gitt orienteringer om garasje- og verandautbygging, samt tilbygg, for tredje året på rad. – Det er en stor gevinst å samle folk på denne måten, sier avdelingsingeniør Rune Wara ved byggesakskontoret.

Publikum fikk hjelp til kommunale skjemaer som brukes i sammenheng med utbyggingsprosjekter.

- De fleste stiller vidt forskjellige spørsmål, men standardspørsmålet gjelder vanligvis plassering og hvor stort man kan bygge. Vi oppfordrer fok til å søke tidlig når de går med utbyggingsplaner, sier Wara.

Servicetorget hadde plass til 22 frammøte under torsdagsmøtet. Denne gangen henvendte hele 80 personer seg til Servicetorget i forkant. Torsdag 6. mai er tidspunktet for et nytt orienteringsmøte, men dette er allerede fulltegnet i følge Servicetorget.

- Vi synes det er til stor hjelp for både innbyggere og kommunen når vi kan samle oss for å gjennomgå skjemaene som vanligvis brukes, sier servicekonsulent Harald Jaklin ved Servicetorget.

- Slike møter er meget gunstige, og vi ser allerede fram til neste møte, sier avdelingsingeniør Arulmathy Ranjit.

Temakvelder
Flere temakvelder med annet innhold vil bli annonsert på Servicetorget sine websider - og i dagspressen - utover året. Følg med!

Les også:

Nedlastbare dokumenter:

Skriv ut |
Del denne side:

Servicetorget

Vi gir deg hurtig svar på e-post eller telefon 777 90 000

Servicetorget har åpent:
Mandag - fredag 08.00-15.45

Servicetorgets oppgaver